Křest knihy klienta MUDr. Jana Machálka

Datum publikování: 25.04.2019

Ve středu 24. dubna proběhl v Domově pro seniory Kamenec křest knihy Lékař vzpomíná, baví … i když zrovna slunce nesvítí. Rukou společnou napsali sociální pedagožka pro volný čas Marcela Losová a klient domova MUDr. Jana Machálek.

Titul vznikl prostřednictvím projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, kdy si dobrovolnice, novinářka, turistka a spisovatelka Monika Benešová splnila svůj dobrovolnický sen. Usmyslila si, že splní přání klientovi Domova seniorů Kamenec v Ostravě vydat knihu. Vyběhala nakladatelství, které text vydalo, sehnala peníze. Cíl byl naplněn. Kniha je na světě.

Nakladatelství Barrister & Principál spolu s Domovem pro seniory Kamenec vydalo knihu v nákladu 800 výtisků. Jsou již  na pultech prodejen.

Křtu se zúčastnili klienti domova a také Magistrát města Ostravy zastoupený primátorem Tomášem Macurou, Jaroslavou Rovňákovou, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Za městský obvod Slezská Ostrava byla přítomna místostarostka Dagmar Macháčková. A také bývalí kolegové Jana Machálka –  MUDr. Ladislava Michalková a MUDr. Ivo Lochman.

Kniha je plná vzpomínek okořeněných humorem a nadhledem, povzbuzením nebo také radami. Pan doktor rád vzpomínal na svá studentská léta, jak se učili, vyváděli, zase se učili, až najednou byli doktoři a začal život. Kniha má dvanáct kapitol, kde čtenář najde příběhy veselé i smutné, ale i optimistické.    „Najednou jste sami, musí vám někdo pomáhat, a to se po letech aktivity těžko nese. A o tom knížečka je. Bojovat, žít s humorem a dívat se dopředu,” dodal MUDr. Jan Machálek.