Nejlepší kuchař roku 2019

Datum publikování: 23.09.2019

O titul Nejlepší kuchař roku 2019 ve společném stravování se utkalo celkem 90 kuchařek a kuchařů v 6 kategoriích: Nejlepší racionální pokrm, Nejlepší pokrm pro seniory 70 +, Nejatraktivnější pokrm v SŠ, Nejlepší moderní bezmasý pokrm, Nejchutnější svačinky v MŠ, Nejchutnější pokrm v ZŠ. Finálového kola se pak v každé kategorii účastnilo deset nejlepších soutěžících. Jejich výkon posuzovala porota složená z odborníků na výživu a stravování, zástupců AKC ČR a společnosti MAKRO i zástupců laické veřejnosti.

Finálového kola a slavnostního vyhlášení vítězů se zúčastnila i zástupkyně Domova pro seniory Kamenec Romana Kocmánková, která získala krásné 4. místo.

„Dle naší zpětné vazby je úroveň vaření v našem zařízení na vysoké úrovni, už dávno neplatí, že tento typ stravování musí nutně mít nízkou kvalitu. Chtěli jsme si touto cestou ověřit, jak na tom jsme a proto jsme se soutěže o Nejlepšího kuchaře roku ve společném stravování zúčastnili a brali jsme to i jako konfrontaci toho nejlepšího, co může hromadné stravování nabídnout, v každém případě šlo o velmi dobrou zkušenost“ komentovala svou účast zástupkyně Domova pro seniory Kamenec, Romana Kocmánková.